Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Minione dni upłynęły pod znakiem intensywnych prac przy porządkowaniu terenów wokół kościoła, Kalwarii oraz plebanii. 

28 kwietnia w niedzielę odpustową obchodziliśmy 50. lecie przyjęcia święceń kapłańskich przez księży: Zdzisława Banasia, Jana Czeredę oraz Edwarda Romanów. Kazanie wygłosił ks. Stanisław Wierny – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Bytomiu – Stolarzowicach. W trakcie uroczystości było obecnych wielu parafian i gości. Przybyło także wielu księży związanych z parafią czy posługujących w dekanacie. Na uroczystość odpustową przybył także wspomagający celebransów ks. diakon Romero Mozou z Togo, który w tym roku przyjmie święcenia kapłańskie.

1 maja obchodziliśmy 30. lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Biłecko-Grodzieckiej – Patronki Sybiraków. Obchody rozpoczęliśmy od krótkiego nabożeństwa na Kalwarii, by następnie przejść procesją do kościoła parafialnego w asyście pań niosących chorągwie oraz orkiestry dętej z Szemrowic. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy od Eucharystii, której przewodniczył i kazanie wygłosił bp Rudolf Pierskała. W trakcie kazania mogliśmy wrócić myślami do wydarzeń sprzed 30-stu lat, oraz wspomnieć osobę ks. prałata Edmunda Cisaka. Po zakończonej Eucharystii, wszyscy zaproszeni goście udali się do świetlicy wiejskiej na ciepły posiłek.

W godzinach 16.00-18.00 miała miejsce wystawa multimedialna, która przypominała chwile sprzed 30-stu lat.

Natomiast 4 maja w naszej parafii gościliśmy 34. Pielgrzymkę Sybiraków. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy od nabożeństwa
majowego na Kalwarii. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy od Eucharystii, której przewodniczył duszpasterz Sybiraków ks. Zdzisław Banaś. Wówczas usłyszeliśmy świadectwa Sybiraków, którzy przeżyli gehennę zesłań na daleki Wschód. Po Mszy św. Sybiracy udali się do świetlicy wiejskiej na posiłek.

mgr Adam Kasperski

Odpowiedź Diecezji Opolskiej na pytanie Rady Parafialnej Parafii Rzymskokatolickiej MB Częstochowskiej i św. Wojciecha o możliwość przebudowy ogrodzenia przykościelnego.

 

Diecezja Opolska 2023

Od konfederacji barskiej aż po czasy stalinowskie drogą Golgoty Wschodu szło ponad 2 miliony Polaków - przypomniał ks. Zdzisław Banaś .

W Sobotę 6 maja do Grodźca przybili pielgrzymi 33 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sybiraków. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 nabożeństwem na Kalwarii Golgoty Sybiraków. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod tablicą- pomniekiem żołnierzy sybiraków. O godzinie 11:00 w grodzieckim sanktuarium rozpoczęła się uroczysta msza  swięta, po której większość pielgrzymów udała się w kierunku Jasnej Góry.  

.

 

foto: A. Kacperski

Przebiegu uroczystości pogrzebowych Ś.P. księdza prałata Edmunda Cisaka.

Piątek, 13 maja

- godzina 16.00- Msza święta eksportacyjna- Kościół p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Wojciecha w Grodźcu

- Po mszy świętej do godziny 21.00- czuwanie przy zmarłym

Sobota, 14 maja

- godzina 10.00- Msza święta pogrzebowa- Kościół p.w. M.B. Częstochowskiej i Św. Wojciecha w Grodźcu

- godzina 11.00 pod Kościół podstawione zostaną dwa autokary, które pojadą na Cmentarz w Opolu

                - Po mszy świętej nastąpi przewiezienie zmarłego na miejsce pochówku na Cmentarzu Komunalnym w Opolu Półwsi

- godzina 13.30 - Pochówek na Cmentarzu Komunalnym w Opolu Półwsi

Urząd Gminy i Miasta informuje, że osoby, które chciałyby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych księdza prałata Edmunda Cisaka na cmentarzu w Opolu, niemające zagwarantowanego transportu własnego będą mogły skorzystać z dwóch autokarów. Autobusy będą czekały na zainteresowanych po mszy świętej żałobnej na parkingu przed plebanią w Grodźcu. Po uroczystościach pogrzebowych w podobnej formie uczestnicy będą mieli zapewnioną możliwość powrotu do Grodźca.

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895