Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

W czerwcu br - po długiej przerwie - zostały wznowione zajęcia z jogi organizowane niezmiennie w Szkole Podstawowej a prowadzone z powodzeniem przez panią Halinę Oster. Jeżeli po wakacjach zachowane będą bezpieczne warunki , to wznowione zostaną dalsze zajęcia.

Czytaj więcej: Joga

             24 czerwca br, na zaproszenie Prezesa Zapałczarni w Częstochowie naszego ziomka - Eugeniusza Kałamarza – delegacja w składzie: Helena Gruszka – prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Zdzisław Adamski – sołtys Grodźca oraz dr Krzysztof Kleszcz – radny Rady Miejskiej   w Ozimku miała okazję zobaczyć nową ekspozycję pt. „Zapałczarnia w Częstochowie – Historia – Teraźniejszość – Perspektywy” uczestniczyć w konferencji popularno-naukowej organizowanej pod tym samym tytułem a także mieliśmy możliwość zwiedzić zachowany park maszynowy Częstochowskiej Zapałczarni jako osobliwe, unikatowe Muzeum, które jeszcze niedawno produkowało zapałki..… Tytułem ciekawostki należy zdradzić fakt iż jeszcze w 1944r zwiedzana przez nas Zapałczarnia w Częstochowie zaopatrywała w swoje produkty bliskie nam miasto Lwów. Po ekspozycji muzealnej oprowadzał nas jej wielki pasjonat, sam prezes pan Eugeniusz Kałamarz.

Czytaj więcej: Wizyta w Zapałczarni

                         Kulinarne dziedzictwo kresowe…

W niedzielne popołudnie siedziba Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, popularna „Kuźnia” wypełniła się „po brzegi” mieszkańcami Grodźca i zaproszonymi gośćmi. Okazją do spotkania była promocja II uzupełnionego wydania „Kuchni mojej babci. Kresowe przepisy kulinarne z Grodźca”, którą dzięki wsparciu Sympatyków i Darczyńców naszego Stowarzyszenia udało się po dziewięciu latach ponownie wydać, gdyż I wydanie w krótkim czasie „rozeszło się” jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki’. Autorem wyboru i opracowania pozyskanego materiału zarówno do I jak i II wydania jest Krzysztof Kleszcz, prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” w latach 2008-2018, znany w środowisku inicjator i realizator wielu cennych przedsięwzięć na rzecz popularyzacji szeroko pojętej kultury, kultywowania tradycji i zwyczajów przywiezionych na Śląsk Opolski przez naszych przodków z Kresów Wschodnich przymusowo tu przesiedlonych po II wojnie światowej .

Czytaj więcej: Kulinarne dziedzictwo

9.10.2021 w grodzieckiej „Kuźni” miało miejsce spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” (reprezentowanego przez Helenę Gruszkę- prezes stowarzyszenia, Krzysztofa Kleszcza- wieloletniego prezesa stowarzyszenia, radnego miejskiego, członka stowarzyszenia oraz Łucję Furman i Tomasza Furmana- członków stowarzyszenia) z przedstawicielami Stowarzyszenia Odnowy Wsi Piotrówka (reprezentowanego przez Barbarę Styś- prezes stowarzyszenia, sołtys wsi Piotrówka oraz Barbarę Prokopiak- dyrektor szkoły w Piotrówce).

Czytaj więcej: Współpraca

Za nami kolejna edycja Mistrzostw Grodźca w Turnieju Tenisa Stołowego’ 2021...

Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. W wyniku sportowych zmagań zwycięzcami tegorocznych Mistrzostw Grodźca w Tenisie Stołowym zostali: Sławomir Nykiel (I m-sce), Piotr Masłowski (II m-sce), Andrzej Stawczyk (III m-sce), Mateusz Soszka (IV m-sce).

Czytaj więcej: Tenis

We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895