Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

2 grudnia w Kuźni odbyła się XI edycja Mistrzostw Grodźca w Kota. Kot to gar karciana, która trafiła na Śląsk Opolski wraz z ludnością ekspatriowaną z Kresów. Znajomość zasad gry w wielu grodzieckich rodzinach jest wciąż przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Kiedyś, gdy kultura masowa na tak dużą skalę nie angażowała życia społeczności, w wielu domach w Grodźcu wieczory spędzano przy grze w karty. Ze względu na emocjonalny przebieg i zwykle humorystyczny finał rozgrywek to właśnie kot królował wśród gier stolikowych. Zwyczajowo przegrana para zyskiwała miano „kotów” i musiała wykonywać czynności charakterystyczne dla tych zwierząt (np. picie mleka z miski bez użycia rąk, miałczenie itd.). Zwyczajowo również wygrani zaczepiali w charakterystyczny sposób przegranych miałcząc lub nawołując… co zwykle motywowało do rewanżu. Tegoroczna edycja została objęta patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka, który w ramach patronatu ufundował nagrody dla zwycięzców. Burmistrz był też obecny podczas rozgrywek i przyglądał się rywalizacji. Sędzią głównym rozgrywek była Katarzyna Pastuch, która przy wsparciu Sławomira Supla i Zdzisława Adamskiego czuwała nad prawidłowym przebiegiem gry. Zwycięzcami okazali się Marek Masłowski i Władysław Wierny, drugie miejsce zajęli Tomasz Cisiński i Krzysztof Jarocki, trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi i Józefowi Sękowskim. Tuż za podium uplasował się duet Mirosław Szatkowski i Henryk Wierny.

Głównym organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”, współorganizatorami byli sołtys i rada sołecka wsi Grodziec. Wszyscy uczestnicy rywalizacji zgodnie zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji turnieju, co dowodzi popularności i chęci kultywowania tradycji.

 

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895