Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

 Pielgrzymka Sybiraków w Grodźcu

" Żołnierzu - Sybiraku śmierć Twoja nie była daremna - żywi o tym zaświadczają." - Taki napis widnieje na tablicy-pomniku żołnierzy z V Syberyjskiej Dywizji Strzelców Polskich - Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie Gen. W. Andersa - Dywizji Wojska Polskiego im. T. Kościuszki - Armii Krajowej Łagierników, który mieści sie w centralnym punkcie grodzieckiej Kalwarii Golgoty Sybiraków.

6 maja zarówno zuchy jak i harcerze ZHR Grodziec pomagały w przyjęciu pielgrzymów 33 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sybiraków, którzy przybyli do Grodźca, by przed obrazem Matki Boskiej Grodzieckiej- Patronki Sybiraków przypomnieć i modlić się o pamięć ofiar Sybiru.

Szacuje się, że w czasie czterech deportacji mieszkańców Kresów Wschodnich, mogło zostać wywiezionych w bydlęcych wagonach na "nieludzką ziemię" ok. 1,5 miliona osób. Ci, którzy ocaleli, próbowali przedostać się do Ojczyzny w ramach Armii Andersa, wędrując przez Azję i Afrykę.

Co roku przybywa do Grodźca mniej świadków tej okrutnej karty dziejów.

Drodzy Sybiracy, dziękujemy Waszą wiarę i patriotyzmu. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii, prawdy i miłości do Ojczyzny.

 Foto: A Kasperski

11/12.11.2022 Bytowanie w Kuźni

Po dniu pełnym wrażeń wieczorową porą Pierwsza Grodziecka Gromada Zuchowa „Orły” zebrała się w Kuźni by uczestniczyć w swoim pierwszym Bytowaniu. .

W obrzędowym klimacie 9 zuchów złożyło Obietnice Zucha. Myślę, że rozpoczęły tym samym najwspanialszą przygodę swojego życia. Podczas bytowania dużą atrakcja cieszył się nocny wymarsz w celu poszukiwania „nocnych duszków”. Zapaliliśmy znicz pod krzyżem upamiętniając tym samym bohaterską postawę Orląt Lwowskich. W nocy Zuchy pierwszy raz doświadczyły również obowiązku stania na warcie, a rano całą gromadą robiliśmy pierwsze wspólne śniadanie.

Wszystko co dobre szybko się kończy… już nie możemy doczekać się kolejnego bytowania…

11 listopada 2022

To wyjątkowy dla nas dzień. Tego dnia Świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały dla nas wyjątkowe znaczenie. Tego dnia współorganizowaliśmy uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę suwerenności.

Obchody rozpoczęły się w Ozimku, gdzie podczas uroczystości pod Pomnikiem Martyrologii pojawiła się nasza delegacja. O godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy udaliśmy się pod Pomnik Ofiar Wojen z Parafii Grodziec, by złożyć tam symboliczne kwiaty. O godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej zapłonęło „Ognisko Patriotyzmu”. Rzeczywiste ognisko zastąpiliśmy „Świeczkowiskiem”, by w bezpieczny sposób, przy ogniu z dumą zaśpiewać hymny narodowy i hymn harcerski. Druhowie Aleksander i Kornel wyrecytowali dla zebranych Rotę. Swym śpiewem ducha w nas podniosły zuchy Asia i Maja i dh. Maja oraz Amelia, której bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia (zawsze jesteś u nas miłym gościem).

W tym momencie nastąpił moment wyjątkowy. Zuchy, na rozkaz druha przewodnika wymaszerowały ze świetlicy. W oczekiwaniu na nich śpiewaliśmy wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami piosenki patriotyczne. Kiedy zuchy do nas powróciły na ich mundurkach dumnie prezentował się znaczek zucha. Gratulujemy im z całego serca i życzymy powodzenia w realizacji planów. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Kochane Zuchy! To niezwykłe przeżycie jest obserwować Was, waszą energię i przemianę. To, jak rodzi się w Waszych młodych sercach miłość do harcerskich ideałów. Wierzę, że to dla Was początek fantastycznej przygody!

Czuj!

Drodzy Harcerze!

Dziękuję Wam za pracę, którą włożyliście w przygotowanie tego pięknego święta. Zarówno za przygotowanie programu artystycznego dla mieszkańców jak i zorganizowanie uroczystej oprawy przy złożeniu Obietnicy Zucha. Wierzę, że już za jakiś czas Wy będziecie mogli z dumą przypiąć na mundurach harcerskie krzyże. Czeka nas wiele pracy, przed nami ogrom wiedzy i umiejętności do zdobycia, ale wiedzcie, że w tej drodze możecie liczyć na moje wsparcie.

Czuwaj!

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895